VJ1210Y123KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210Y123KBBAT4X
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1210
Length :
3.3528mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
2.4892mm
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1210Y123KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210Y123KBBAT4X
VJ OMD 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y123KBBAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1210Y123KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V