VJ1210Y105KEAAT
Mfr.Part #
VJ1210Y105KEAAT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 EPOXY
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Epoxy Mountable
Capacitance :
1μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1210Y105KEAAT
Vishay / Vitramon VJ1210Y105KEAAT
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X7R ±10% 1muF