VJ1210H394KXXAE31
Mfr.Part #
VJ1210H394KXXAE31
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Applications :
Automotive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Capacitance :
0.39µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Datasheets
VJ1210H394KXXAE31
Vishay / Vitramon VJ1210H394KXXAE31
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±10% 0.39muF