VJ1210H334MXAAM31
Mfr.Part #
VJ1210H334MXAAM31
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.33μF
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
VJ1210H334MXAAM31
Vishay / Vitramon VJ1210H334MXAAM31
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±20% 0.33muF