VJ1210H334MEXAE34
Mfr.Part #
VJ1210H334MEXAE34
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Series :
VJ
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
0.33μF
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Datasheets
VJ1210H334MEXAE34
Vishay / Vitramon VJ1210H334MEXAE34
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±20% 0.33muF