VJ1210H334KEAAM34
Mfr.Part #
VJ1210H334KEAAM34
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Capacitance :
0.33μF
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Feature :
Epoxy Mountable
Temperature Coefficient :
X8R
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
VJ1210H334KEAAM34
Vishay / Vitramon VJ1210H334KEAAM34
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±10% 0.33muF