VJ1210H334JXAAM31
Mfr.Part #
VJ1210H334JXAAM31
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
VJ
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.33μF
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Datasheets
VJ1210H334JXAAM31
Vishay / Vitramon VJ1210H334JXAAM31
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±5% 0.33muF