VJ1210H334JFAAE34
Mfr.Part #
VJ1210H334JFAAE34
Description
CAPACITOR CERAMIC 1210
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.076 1.94mm
Capacitance :
0.33μF
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ
Applications :
Automotive
Datasheets
VJ1210H334JFAAE34
Vishay / Vitramon VJ1210H334JFAAE34
VJ 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X8R ±5% 0.33muF