VJ1210A820JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A820JBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 100V NP0 1210
Capacitance :
82pF
Series :
VJ OMD
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Length :
3.35mm
Multilayer :
yes
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
25 Weeks
Mount :
Surface Mount
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
1.8542mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Width :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Height :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
VJ1210A820JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A820JBBAT4X
VJ OMD 82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A820JBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1210A820JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V