VJ1210A750KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A750KBRAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 1.5KV NP0 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Series :
VJ OMD
Thickness :
1.8542mm
Published :
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
75pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1210A750KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A750KBRAT4X
VJ OMD 75pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A750KBRAT4X Overview
A 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ1210A750KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm