VJ1210A750KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A750KBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 75PF 50V NP0 1210
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.8542mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
25 Weeks
Capacitance :
75pF
Series :
VJ OMD
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
VJ1210A750KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A750KBAAT4X
VJ OMD 75pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A750KBAAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
VJ1210A750KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V