VJ1210A682KBAAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1210A682KBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
C0G
Thickness :
1.8542mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.35mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.7mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
6800pF
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1210A682KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A682KBAAT4X
VJ OMD 6800pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A682KBAAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
VJ1210A682KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V