VJ1210A680KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A680KBCAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1210
Series :
VJ OMD
Capacitance :
68pF
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
C0G
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
1.8542mm
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Applications :
Boardflex Sensitive
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Length :
3.35mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
25 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
1.7mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ1210A680KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A680KBCAT4X
VJ OMD 68pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A680KBCAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 200V, it is capable of operating.
VJ1210A680KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V