VJ1210A620KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A620KBRAT4X
Description
CAP CER 62PF 1.5KV NP0 1210
Capacitance :
62pF
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
VJ OMD
Published :
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.8542mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1210A620KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A620KBRAT4X
VJ OMD 62pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A620KBRAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ1210A620KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm