VJ1210A510JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A510JBGAT4X
Description
CAP CER 51PF 1KV NP0 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness :
1.8542mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1210A510JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A510JBGAT4X
VJ OMD 51pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A510JBGAT4X Overview
A 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.
VJ1210A510JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV