VJ1210A470JXRAT5Z
Mfr.Part #
VJ1210A470JXRAT5Z
Description
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1210
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.5mm
Surface Mount :
yes
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
VJ HVArc Guard™
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Feature :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Pbfree Code :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
47pF
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
VJ1210A470JXRAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1210A470JXRAT5Z
VJ HVArc Guard™ 47pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A470JXRAT5Z Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ1210A470JXRAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm