VJ1210A430JBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A430JBGAT4X
Description
CAP CER 43PF 1KV NP0 1210
Thickness :
1.8542mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
43pF
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
VJ1210A430JBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A430JBGAT4X
VJ OMD 43pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A430JBGAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 1kV - Rated DC.
VJ1210A430JBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV