VJ1210A360KBGAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1210A360KBGAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 36PF 1KV NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
1kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
1.8542mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
25 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
36pF
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
VJ1210A360KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A360KBGAT4X
VJ OMD 36pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A360KBGAT4X Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1210A360KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV