VJ1210A360JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A360JBEAT4X
Description
CAP CER 36PF 500V NP0 1210
Tolerance :
±5%
Capacitance :
36pF
Published :
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
1.8542mm
Voltage - Rated DC :
500V
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1210A360JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A360JBEAT4X
VJ OMD 36pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A360JBEAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
VJ1210A360JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V