VJ1210A332GXCAT
Mfr.Part #
VJ1210A332GXCAT
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 1210
Series :
VJ
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
2.5mm
Capacitance :
3300pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1210A332GXCAT
Vishay / Vitramon VJ1210A332GXCAT
VJ 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A332GXCAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
VJ1210A332GXCAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V