VJ1210A330KXRAT5Z
Mfr.Part #
VJ1210A330KXRAT5Z
Description
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1210
Feature :
High Voltage
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Height :
1.7mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ HVArc Guard™
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Multilayer :
Datasheets
VJ1210A330KXRAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1210A330KXRAT5Z
VJ HVArc Guard™ 33pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A330KXRAT5Z Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ1210A330KXRAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm