VJ1210A330JXRAT5Z
Mfr.Part #
VJ1210A330JXRAT5Z
Description
CAP CER 33PF 1.5KV NP0 1210
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
33pF
Series :
VJ HVArc Guard™
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
1.7mm
Width :
2.5mm
Datasheets
VJ1210A330JXRAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1210A330JXRAT5Z
VJ HVArc Guard™ 33pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A330JXRAT5Z Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ1210A330JXRAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm