VJ1210A300KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A300KBGAT4X
Description
CAP CER 30PF 1KV NP0 1210
Series :
VJ OMD
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
30pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.8542mm
Datasheets
VJ1210A300KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A300KBGAT4X
VJ OMD 30pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A300KBGAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 1kV, it is capable of operating.
VJ1210A300KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV