VJ1210A120KBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1210A120KBAAT4X
Description
CAP CER 12PF 50V NP0 1210
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Thickness :
1.8542mm
Capacitance :
12pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
Height :
1.7mm
yes
Mount :
EAR99
Published :
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.35mm
Datasheets
VJ1210A120KBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1210A120KBAAT4X
VJ OMD 12pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A120KBAAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
VJ1210A120KBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V