VJ1210A101JXRAT5Z
Mfr.Part #
VJ1210A101JXRAT5Z
Description
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1210
Height :
1.7mm
Series :
VJ HVArc Guard™
Case Code (Metric) :
Capacitance :
100pF
Thickness :
1.7018mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
Unknown
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
1.5kV
Feature :
High Voltage
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Dielectric :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
2.5mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1210A101JXRAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1210A101JXRAT5Z
VJ HVArc Guard™ 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A101JXRAT5Z Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1.5kV Volts DC - Rated DC.
VJ1210A101JXRAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1.5kV