VJ1210A100JXRAT5Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1210A100JXRAT5Z
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 1.5KV NP0 1210
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Length :
3.2mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Multilayer :
yes
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±5%
Series :
VJ HVArc Guard™
Capacitance :
10pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1500V
Feature :
High Voltage
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Width :
2.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
25 Weeks
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Number of Terminations :
2
Height :
1.7mm
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
VJ1210A100JXRAT5Z
Vishay / Vitramon VJ1210A100JXRAT5Z
VJ HVArc Guard™ 10pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
VJ1210A100JXRAT5Z Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ1210A100JXRAT5Z Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm