VJ1206Y823KXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y823KXXAC
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 1206
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.082µF
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric :
X7R
Datasheets
VJ1206Y823KXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y823KXXAC
VJ 0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)