VJ1206Y823KXBTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y823KXBTW1BC
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 1206
VJ
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Tantalum
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.082µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206Y823KXBTW1BC
VJ 0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)