VJ1206Y823KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y823KBCAT4X
Description
CAP CER 0.082UF 200V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Length :
3.3528mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness :
1.7018mm
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Datasheets
VJ1206Y823KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y823KBCAT4X
VJ OMD 0.082μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y823KBCAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1206Y823KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V