VJ1206Y823JXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y823JXXAP
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
VJ
Published :
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.082µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y823JXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y823JXXAP
VJ 0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)