VJ1206Y823JXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y823JXAAC
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.082µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y823JXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y823JXAAC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.082muF