VJ1206Y822KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y822KXAMP
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 1206
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206Y822KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y822KXAMP
VJ 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)