VJ1206Y822KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y822KBBAT4X
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
25 Weeks
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
8200pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
X7R
Thickness :
1.7018mm
Length :
3.35mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Series :
VJ OMD
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Height :
1.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
VJ1206Y822KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y822KBBAT4X
VJ OMD 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y822KBBAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1206Y822KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V