VJ1206Y822JXJMC
Mfr.Part #
VJ1206Y822JXJMC
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Depth :
1.6mm
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
VJ1206Y822JXJMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y822JXJMC
VJ 8200pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)