VJ1206Y822JXJAP
Mfr.Part #
VJ1206Y822JXJAP
Description
CAP CER 8200PF 16V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
16V
Length :
3.2mm
Capacitance :
8200pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric :
Datasheets
VJ1206Y822JXJAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y822JXJAP
VJ 8200pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)