VJ1206Y822JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y822JXBAC
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Capacitance :
8200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y822JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y822JXBAC
VJ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)