VJ1206Y684KEXAT
Mfr.Part #
VJ1206Y684KEXAT
Description
CAP CER 0.68UF 25V 1206 EPOXY
Tolerance :
±10%
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tape and Reel (TR)
Feature :
Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.68µF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ1206Y684KEXAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.68muF