VJ1206Y683MXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y683MXBMC
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Radiation Hardening :
No
Datasheets
VJ1206Y683MXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y683MXBMC
VJ 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)