VJ1206Y683KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y683KXAMP
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y683KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y683KXAMP
VJ 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)