VJ1206Y682MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y682MXBCW1BC
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
6800pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
1.9mm
Dielectric :
X7R
Dielectric Material :
Tantalum
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Series :
VJ
Vishay / Vitramon VJ1206Y682MXBCW1BC
VJ 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)