VJ1206Y682MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y682MXACW1BC
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
1.9mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6800pF
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Vishay / Vitramon VJ1206Y682MXACW1BC
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)