VJ1206Y682KXCAP
Mfr.Part #
VJ1206Y682KXCAP
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y682KXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y682KXCAP
VJ 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)