VJ1206Y682JXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y682JXAAC
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
6800pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
150°C
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
1.7mm
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y682JXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y682JXAAC
VJ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)