VJ1206Y682JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y682JBLAT4X
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Length :
3.3528mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
VJ OMD
X7R
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated :
630V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated DC :
630V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y682JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y682JBLAT4X
VJ OMD 6800pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y682JBLAT4X Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 630V.
VJ1206Y682JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V