VJ1206Y681MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y681MXBCW1BC
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Series :
VJ
Temperature Coefficient :
X7R
Width :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
680pF
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
1.9mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ1206Y681MXBCW1BC
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)