VJ1206Y681KXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y681KXCAC
Description
CAP CER 680PF 200V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
VJ
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ1206Y681KXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y681KXCAC
VJ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)