VJ1206Y681JXCAC
Mfr.Part #
VJ1206Y681JXCAC
Description
CAP CER 680PF 200V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
680pF
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206Y681JXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y681JXCAC
VJ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)