VJ1206Y563MXXAR
Mfr.Part #
VJ1206Y563MXXAR
Description
CAP CER 0.056UF 25V X7R 1206
Capacitance :
0.056μF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±20%
GENERAL PURPOSE
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y563MXXAR
Vishay / Vitramon VJ1206Y563MXXAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.056muF