VJ1206Y563MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y563MXAAP
Description
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.056μF
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
X7R
Datasheets
VJ1206Y563MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y563MXAAP
VJ 0.056μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)