VJ1206Y562KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y562KBCAT4X
Description
CAP CER 5600PF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
5600pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206Y562KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y562KBCAT4X
VJ OMD 5600pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y562KBCAT4X Overview
Ceramic capacitor is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
VJ1206Y562KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm